Mezinárodní hudební festival SOUNDTRACK PODĚBRADY2017

Zveme vás do Poděbrad na jedinečný hudební zážitek. Ve dnech 23. - 27. srpna se zde uskuteční již 2. ročník úspěšného mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK PODĚBRADY. Festival nabídne unikátní interaktivní zážitek pro celé rodiny - kombinaci hudby a moderních technologií včetně video mappingu.

Festival navazuje na loňský festivalový trailer, který proběhl 27. 8. 2016 a v jediném dni ho navštívilo přes 15 000 návštěvníků.

Festival svou koncepcí cílí na návštěvníky všech generací – od dětí přes teenagery až po zralé publikum. Návštěvníkům nabídne bohatý bezplatný kulturní a společenský program, který oživí celé město. Můžete se těšit na legendárního Oscarem oceněného italského skladatele Nicolu Piovaniho (cenu získal za hudbu k filmu Život je krásný). Ten vystoupí s Filharmonií Hradec Králové v sobotu 26. 8. ve 21:00 hodin. Jedná se o jeho první a jediné vystoupení v ČR.

Ve světové premiéře bude na festivalu uveden projekt českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P. Muchowa - The Antagonists (hear the movies, watch the music). Samotáři, Grandhotel, Jedna ruka netleská, Václav, Kriminálka Anděl, Ve stínu, Teorie Tygra a mnoho dalších filmových a televizních děl – uvidíme a uslyšíme jedinečné vystoupení s Komorní filharmonií Pardubice a kapelou, ve které hrají osobnosti jako Václav Havelka, Sára Vondrášková, Marek Doubrava, Marek Frič, Jenovéfa Boková a Marie Dorazilová. Koncert proběhne v pátek 25. 8. ve 21:00 hodin.

Svou účast na festivalu potvrdil také Jaroslav Uhlíř, tvůrce skvělé filmové hudby (mj. Ať žijí duchové, Trhák, Vrchní prchni, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni). Jeho vystoupení bude určeno především dětskému publiku.

V neposlední řadě stojí za zmínku uvedení filmu Tři oříšky pro Popelku. Geniální hudbu Karla Svobody provede symfonický orchestr s velkoplošnou projekcí filmu. Uvedení pohádky v tomto provedení bude též světovou premiérou.

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií nabídne zdarma bohatý doprovodný program, díky kterému bude celý lázeňský park naplněn hudbou, uměním a zábavou přinejmenším na stejně vysoké úrovni, jako je tomu u akcí tohoto druhu po celé Evropě.

Diváci se mohou těšit na příjemné procházky parkem, zapůjčení festivalového kola Scott, méně známé, ale o to lepší kapely různých žánrů, skvělé jídlo, přehlídku moderních technologií a v neposlední řadě zajímavé workshopy ze světa filmové hudby a multimédií.

A nás těší, že jsme se stali festivalovým hotelem ...

Více informací:  www.soundtrackfestival.cz 
Prodej vstupenek na vybraná vystoupení: www.ticketlive.cz/cs/event/soundtrack-podebrady