Poděbrady

Lázeňské město Poděbrady můžete navštívit, vydáte-li se z Prahy na východ po dálnici D11, po 50 km, nebo na mapě podél Labe až k soutoku s řekou Cidlinou. Právě v polabské nížině v okrese Nymburk se v nadmořské výšce 185 m. n. m toto město rozkládá. Celé Poděbrady jsou tvořeny centrem a dalšími osmi přilehlými vesnicemi, které se již nyní staly městskými částmi.

Historie města Poděbrady

Zdejší osídlení je zde prokázáno už od mladší doby kamenné, ale město jako takové si na svůj vznik muselo počkat až do roku 1224, kdy zde vznikl důležitý přechod přes Labe a místní hrad, který byl v 16. století přestavěn na renesanční zámek. Ten je nyní dominantou celého města. Právě na tomto zámku se podle některých historiků narodil český král Jiří z Poděbrad, který se tak stal nejslavnější osobou Poděbradska. Od 17. století je pak město známé svými lázněmi a léčivými prameny, z nichž poslední byl objeven v roce 1905 při hledání pitné vody na nádvoří zámku.

Současné Poděbrady

Dnešní Poděbrady jsou chloubou lidí z širokého okolí. Překrásné lázně, udržovaný komplex městských parků s lázeňskou kolonádou, bohaté hotelové, restaurační a obchodní zázemí i neustálý kulturní a společenský život, to jsou Poděbrady, které pozná každý, kdo do města zavítá. Příroda lužních lesů a polabských nížin se výborně hodí ke sportovním i rekreačním aktivitám.

Lázně Poděbrady

Vznikly již v 17. století, kdy lidé objevili první zdejší pramen železité vody, jež se ihned zařadila k nejlepším vodám v širokém okolí. Při dalším průzkumu a hledání pitné vody pro místní zámek byl v roce 1905 objeven další minerální pramen, v dnešní době zvaný Poděbradka, který zanedlouho proslul díky svým léčivým účinkům a jedinečnému složení vody. Již o tři roky později v Poděbradech začali první návštěvníci využívat lázeňských zařízení a prvních uhličitých koupelí.

Lázně Poděbrady se specializují na léčbu srdečních chorob, kardiovaskulárního systému a výrazně přispívají k léčbě diabetu. Většina procedur a pití zdejší vody, známé Poděbradky, má však pozitivní vliv na fungování celého organismu. Specialitou zdejších lázní je uhličitá koupel, která díky chemickému působení CO2 blahodárně působí na rozšíření periferních cév. Nechte i Vy Poděbrady, aby se staly městem Vašeho srdce. Léčebný pramen Poděbradka je zaveden přímo do hotelu a využívá se jak ke koupelím,tak i k pitné kúře. 

Všechny zde dostupné lázeňské procedury můžete absolvovat přímo ve Spa Hotelu Felicitas. Právě zde máte jedinečnou možnost využít balneorehabilitačního centra, které nabízí nejen lázeňské koupele, masáže a lymfodrenáže, ale nabízíme také pomoc při léčbě nemocí pohybového aparátu pomocí speciálních léčebných přístrojů či rašelinových a parafínových zábalů.

Ke zlepšení zdravotního stavu však nestačí samotné lázeňské procedury. Výrazně k němu přispívá i zdejší prostředí. Celé lázeňské centrum je skryto v rozsáhlých lázeňských parcích, které jsou doplněny překrásnou lázeňskou kolonádou. Ke klidnému pobytu pak patří i překrásná příroda kolem Poděbrad a široká škála možností provozování rekreačních aktivit. Namátkou můžeme jmenovat výlety po okolí na kole či in-line bruslích, jízdu na koni nebo hraní golfu, na zdejším 18ti-jamkovém golfovém hřišti.

Kultura v Poděbradech

PROGRAM v PDF: květen a červen 2019

TOP AKCE: 

víkend 18. až 19. 5. - ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY - Lázeňská kolonáda 
 
pátek a sobota 24. a 25. 5. - PODĚBRADSKÉ SLAVNOSTI VÍN - Kongresové centrum Lázeňská kolonáda - Slavnosti vín za účasti českých a moravských vinařů s bohatým doprovodným programem
 
sobota 8. 6. - PODĚBRADY MEZI VÁLKAMI 1919 - 1939 - Lázeňský park - Historické slavnosti 
 
víkend 15. a 16. 6. - MISTROVSTVÍ ČR MAŽORETEK - Lázeňská kolonáda