Sport a volný čas

Malebná krajina skloubená s příjemnou místní atmosférou, dělá Poděbrady výborným místem pro aktivní i pasivní sportování. Ať už jedete na lázeňský pobyt nebo chcete pouze poznat překrásnou přírodu Poděbradska, máte nespočet sportovních možností. Vzhledem k poloze v Polabské nížině, jsou Poděbrady a jejich okolí více než vhodné pro provozování cykloturistiky. Přímo ve městě se kříží dvě cyklotrasy, z nichž první vede do Nymburka (cyklotrasa č. 0019) a další spojuje města Libice nad Cidlinou a Byšičky (cyklotrasa č. 0024). Zejména trasa podél Labe vedoucí do Nymburka je pak rájem in-line bruslařů. Příjemné prostředí 8 km dlouhé stezky je vhodné k provozování tohoto sportu v obou směrech. Pro pěší turisty pak bude jistě oživením desetibodová naučná stezka, vedoucí lužním lesem, jež končí u soutoku Labe a Cidliny nedaleko Poděbrad.

Sportovní náruživost pak můžete přímo v Poděbradech uspokojit na osmnáctijamkovém golfovém hřišti, tenisových a squashových kurtech či v místním skateparku, který ocení zejména mladší generace návštěvníků. Ve městě se také nachází dvě fotbalová hřiště a zimní stadion, kde mimo tréninků místních klubů můžete čas od času shlédnout i zajímavé okresní či krajské zápasy. Pro hotelové hosty nabízíme denní Green Fee  na poděbradském golfovém hřišti ZDARMA.

Hledáte-li něco nevšedního, můžete zavítat do místních jízdáren a jezdeckých klubů, které se sice zaměřují především na parkurové skákání, ale nabízí i možnost projížďky na koni či jízdu v kočáře. Pokud jízdě na koni propadnete, můžete si zařídit i individuální hodiny v jízdárně či další vyjížďky do přírody.

Přilehlé jezero, je pak kromě využití zdejšího přírodního koupaliště Jezero Poděbrady, často vyhledáváno rybáři, kteří kromě zdejších jezer využívají protékající řeku Labe. Ta sice není příliš vhodná k provozování individuálních vodních sportů, můžete se však zapojit na parnících či motorových lodích do místního vodního provozu a nechat se povozit na vlnách profesionály.

Přímo v hotelu si můžete zapůjčit: kola, kolečkové brusle, koloběžky Crussis, hole Nordic walking a petanque.